1 Neumann KH 310 A - Active Studio Monitor : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  >> Активни Монитори  
  >> Пасивни Монитори  
  >> Студиски Засилувачи  
  >> Монитор Контролери  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Neumann
 
  Neumann KH 310 A - Active Studio Monitor Приказ на сите производи од Neumann  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори
 
 

Professional Active Studio Monitor

ЦЕНА: 126.000 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The KH 310 three-way active tri-amplified monitor features a Mathematically Modeled Dispersion™ Waveguide (MMD™), flexible acoustical controls, various input options and an extensive range of mounting hardware.

This allows the loudspeaker to be used in diverse acoustical conditions, with any source equipment and in a wide variety of physical locations. The KH 310 represents the latest in acoustic and electronic simulation and measurement technologies to ensure the most accurate sound reproduction possible.

The KH 310 is designed for use as a near-field monitor, as a front loudspeaker in mid-sized multi-channel systems, or as a rear loudspeaker in a larger multi-channel system. It can be used in project, music, broadcast centers, OB vans, and post production studios for tracking, mixing, and mastering.

For a limited time we are offering a promotion on this product (available from 20th October 2015). The offer consists of a pair of KH 310 A with the new KH 805 subwoofer.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Features
Product Feature Benefit to the Customer
Powerful alloy fabric dome
Low-distortion high-frequency reproduction
Elliptical Mathematically Modeled Dispersion™ (MMD™) waveguide, with wide horizontal and narrow vertical dispersion
Smoother off-axis response,
More forgiving of diverse acoustical environments
Freedom of movement across the mixing console
Reduces reflections off the mixing console
New in-house simulated drivers
Latest modeling techniques used to minimize non-linear (intermodulation) distortion
Fabric dome, neodymium magnet, midrange driver
Dedicated driver reproduces important midrange frequencies, which is especially important for speech and vocals
Light weight dome has better transient response and less breakup modes than cone designs
High power magnet reduces harmonic and intermodulation distortion
Long throw composite sandwich cone bass driver with Extremely Linear Force Factor™ (ELFF™) and ribbed surround
Damping of break-up modes and low distortion at high sound levels
Linear pistonic motor gives a very low harmonic distortion even at high excursions
Reduced radial break-up modes on the ribbed surround
Two-color + dimmable Neumann logo
Displays operation status and activation of the extensive protection system
Dimmable for low lighting level conditions or behind the screen applications
Compact sealed three-way cabinet design (magnetically shielded)
No standing wave resonances
Fastest bass transient response
Reduced intermodulation distortion in midrange
One-piece front panel with no discontinuities
Reduced diffraction and smoother frequency response
Powerful analog class AB amplifiers with large headroom
Improved transient response
Independent thermo limiters for woofer, midrange dome and tweeter to protect the voice coils. Woofer soft clip and excursion limiters
Fast acting, high reliability and allows extraction of the maximum performance from the system
Production consistency due to individual hand-alignment in final test
Any KH 310 is “pair-matched” to any other KH 310
4-position bass, low-mid and treble acoustical controls
More control in diverse acoustical environments
Wide range input gain and output level controls
Easier interfacing with signal sources
Ground lift
Reduced noise in electrically noisy environments and over-comes ground loops
Universal switched-mode power supply (100 … 240 V)
One version works in any country and robust to poor quality mains supply
Extensive mounting hardware options
More flexibility in mounting cabinets in more diverse locations and backwards compatibility with previous models
Optional robust metal grille
Can be used, if required, to protect the drivers
Optional transportation accessories
Stylish soft carry bag with space for cables
Robust wooden flight case

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  KRK   
.
  KRK RP8 G3  
  KRK RP8 G3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio M3XE  
  Dynaudio M3XE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Roland  
.
  Roland CM-30 Cube Monitor  
  Adam F7  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam  
.
  Adam F7  
  Adam F7  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Event Electronics  
.
  Event 20/30  
  Event 20/30  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam  
.
  Adam A5X  
  Adam A5X  
  ПовеќеПовеќе  
.
  KRK  
.
  KRK RP6 G3  
  KRK RP6 G3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-Audio BX5 Carbon  
  M-Audio BX5 Carbon  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Активни Монитори :  
Adam
Akai
Alesis
ATC
Avant Electronics
Behringer
Blue Sky
Dynaudio Acoustics
Event Electronics
FLUID AUDIO
KRK
Kurzweil
KV2 Audio
LINE6
M-Audio
Mackie
Neumann
PreSonus
Roland
Tannoy
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори
 
  ПРОИЗВОД  
  Neumann
 
  Neumann KH 310 A - Active Studio Monitor  
 

Professional Active Studio Monitor

ЦЕНА: 126.000 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The KH 310 three-way active tri-amplified monitor features a Mathematically Modeled Dispersion™ Waveguide (MMD™), flexible acoustical controls, various input options and an extensive range of mounting hardware.

This allows the loudspeaker to be used in diverse acoustical conditions, with any source equipment and in a wide variety of physical locations. The KH 310 represents the latest in acoustic and electronic simulation and measurement technologies to ensure the most accurate sound reproduction possible.

The KH 310 is designed for use as a near-field monitor, as a front loudspeaker in mid-sized multi-channel systems, or as a rear loudspeaker in a larger multi-channel system. It can be used in project, music, broadcast centers, OB vans, and post production studios for tracking, mixing, and mastering.

For a limited time we are offering a promotion on this product (available from 20th October 2015). The offer consists of a pair of KH 310 A with the new KH 805 subwoofer.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Features
Product Feature Benefit to the Customer
Powerful alloy fabric dome
Low-distortion high-frequency reproduction
Elliptical Mathematically Modeled Dispersion™ (MMD™) waveguide, with wide horizontal and narrow vertical dispersion
Smoother off-axis response,
More forgiving of diverse acoustical environments
Freedom of movement across the mixing console
Reduces reflections off the mixing console
New in-house simulated drivers
Latest modeling techniques used to minimize non-linear (intermodulation) distortion
Fabric dome, neodymium magnet, midrange driver
Dedicated driver reproduces important midrange frequencies, which is especially important for speech and vocals
Light weight dome has better transient response and less breakup modes than cone designs
High power magnet reduces harmonic and intermodulation distortion
Long throw composite sandwich cone bass driver with Extremely Linear Force Factor™ (ELFF™) and ribbed surround
Damping of break-up modes and low distortion at high sound levels
Linear pistonic motor gives a very low harmonic distortion even at high excursions
Reduced radial break-up modes on the ribbed surround
Two-color + dimmable Neumann logo
Displays operation status and activation of the extensive protection system
Dimmable for low lighting level conditions or behind the screen applications
Compact sealed three-way cabinet design (magnetically shielded)
No standing wave resonances
Fastest bass transient response
Reduced intermodulation distortion in midrange
One-piece front panel with no discontinuities
Reduced diffraction and smoother frequency response
Powerful analog class AB amplifiers with large headroom
Improved transient response
Independent thermo limiters for woofer, midrange dome and tweeter to protect the voice coils. Woofer soft clip and excursion limiters
Fast acting, high reliability and allows extraction of the maximum performance from the system
Production consistency due to individual hand-alignment in final test
Any KH 310 is “pair-matched” to any other KH 310
4-position bass, low-mid and treble acoustical controls
More control in diverse acoustical environments
Wide range input gain and output level controls
Easier interfacing with signal sources
Ground lift
Reduced noise in electrically noisy environments and over-comes ground loops
Universal switched-mode power supply (100 … 240 V)
One version works in any country and robust to poor quality mains supply
Extensive mounting hardware options
More flexibility in mounting cabinets in more diverse locations and backwards compatibility with previous models
Optional robust metal grille
Can be used, if required, to protect the drivers
Optional transportation accessories
Stylish soft carry bag with space for cables
Robust wooden flight case

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Kurzweil   
.
  Kurzweil KS40A  
  Kurzweil KS40A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam  
.
  Adam F5  
  Adam F5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio M3VE  
  Dynaudio BM6A Classic  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio BM6A Classic  
  Dynaudio BM6A Classic  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Mackie  
.
  Mackie MR5 mkII  
  Mackie MR5 mkII  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer TRUTH B3031A  
  Behringer TRUTH B3031A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blue Sky  
.
  Blue Sky ProDesk MKIII 2.1  
  Blue Sky ProDesk MKIII 2.1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio LYD7  
  Dynaudio LYD7  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.